Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
BC857BQCZ
Hersteller:
Paket:
DFN1412D-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 45V 0.1A DFN1412D-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.2375
$0.2375
10
$0.16245
$1.6245
100
$0.079325
$7.9325
500
$0.066196
$33.098
1000
$0.045999
$45.999
2000
$0.039872
$79.744
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 850mV @ 5mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Supplier Device Package | DFN1412D-3 |
| Series | BC857xQC |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | 3-XDFN Exposed Pad |
| Power - Max | 360 mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 220 @ 2mA, 5V |
| Base Product Number | BC857 |