BCAP0010 P270 S12
Maxwell Technologies
Produkt-Nr.:
BCAP0010 P270 S12
Beschreibung:
ULTRA CAP 2.7V 10F T/H BENT LEAD
Auf Lager : 2470
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Series -
Package / Case Radial, Can
Mfr Maxwell Technologies
Capacitance 10 F