Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
BCD384F120T300A00
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DC-DC 384VIN 12VOUT 300W DEMO
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 27.7A |
| Product Status | Active |
| Power - Output | 300 W |
| Series | VI Chip® BCM® |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 1.95MHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 12V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Isolated |
| Mfr | Vicor Corporation |
| Utilized IC / Part | BCM384x120y300A00 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 360V ~ 400V |
| Base Product Number | BCD384 |