BCD384F120T300A00
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
BCD384F120T300A00
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
DC-DC 384VIN 12VOUT 300W DEMO
Benutzer handbuch
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 27.7A
Product Status Active
Power - Output 300 W
Series VI Chip® BCM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 1.95MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 12V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part BCM384x120y300A00
Package Box
Voltage - Input 360V ~ 400V