Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
BCX70H-TP
Hersteller:
Paket:
SOT-23
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 45V 0.2A SOT23
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 250MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 550mV @ 1.25mA, 50mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 250 mW |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 20nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 180 @ 2mA, 5V |
| Base Product Number | BCX70 |