Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BD7710GWL-E2
Hersteller:
Paket:
20-UCSP50L2 (1.9x2.1)
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DVR 1.5A I2C UCSP50L2
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Camera Flash |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 20-UCSP50L2 (1.9x2.1) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 3 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 20-UFBGA, CSPBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 5.5V |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Frequency | 2MHz |
| Dimming | No |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 1.5A (Flash) |
| Base Product Number | BD7710 |