Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BD9329AEFJ-E2
Hersteller:
Paket:
8-HTSOP-J
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 3A 8HTSOP-J
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.0545
$1.0545
10
$0.9443
$9.443
25
$0.89642
$22.4105
100
$0.73625
$73.625
250
$0.688256
$172.064
500
$0.608209
$304.1045
1000
$0.480168
$480.168
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 12.6V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-HTSOP-J |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.2V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 380kHz |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.9V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | BD9329 |