Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BD9428
Hersteller:
Paket:
16-DIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRV RGLTR PWM 250MA 16DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 9V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 4 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply (Max) | 35V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Frequency | 150kHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 250mA |
| Base Product Number | BD9428 |