Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BD9B331GWZ-E2
Hersteller:
Paket:
16-UCSP30L1 (1.98x1.8)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 3A UCSP30L1
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.862
$1.862
10
$1.67295
$16.7295
25
$1.57852
$39.463
100
$1.34482
$134.482
250
$1.262778
$315.6945
500
$1.104926
$552.463
1000
$0.915515
$915.515
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 4.4V |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 16-UCSP30L1 (1.98x1.8) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-XFBGA, CSPBGA |
| Frequency - Switching | 1.3MHz |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | BD9B331 |