Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BD9E301UEFJ-LBH2
Hersteller:
Paket:
8-HTSOP-J
Charge:
-
Beschreibung:
7.0V TO 36V INPUT, 2.5A INTEGRAT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.339
$5.339
10
$4.79465
$47.9465
25
$4.53264
$113.316
100
$3.928345
$392.8345
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 2.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 25.2V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-HTSOP-J |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 570kHz |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |
| Package | Tape & Reel (TR) |