Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BD9E302EFJ-EVK-001
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EVALUATION BOARD FOR BD9E302EFJ:
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 3A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 550kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Note | - |
| Voltage - Output | 5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Utilized IC / Part | BD9E302 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 7.2V ~ 28V |