BEN300-DFR
Autonics
Produkt-Nr.:
BEN300-DFR
Hersteller:
Autonics
Beschreibung:
SENSOR REFLECTIVE 300MM RELAY
Auf Lager : 467
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 65°C (TA)
Ingress Protection IEC IP50
Response Time 20ms
Sensing Distance 11.811" (300mm)
Output Configuration Relay - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Reflective, Diffuse
Light Source Infrared (940nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series BEN
Voltage - Supply 24V ~ 240VAC, 24 ~ 240VDC
Mfr Autonics
Cable Length 78.74" (2m)