BF074G0683JDC
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
BF074G0683JDC
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BF
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.068 µF