BFC230342155
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC230342155
Beschreibung:
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.287" W (17.50mm x 7.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKT303
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.5 µF