BFC233818134
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC233818134
Beschreibung:
CAP FILM 0.13UF 10% 1KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Ratings X1
Series MKP338 1
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 440V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.13 µF