BFC233823474
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC233823474
Beschreibung:
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.354" W (31.50mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP338 2
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.47 µF