BFC233842395
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC233842395
Beschreibung:
CAP FILM 3.9UF 10% 800VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.398" (35.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.693" L x 0.728" W (43.00mm x 18.50mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP338 4
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3.9 µF