BFC236865183
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC236865183
Beschreibung:
CAP FILM 0.018UF 10% 630VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.563" (14.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.209" W (12.50mm x 5.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT368
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.018 µF