BFC237011684
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC237011684
Beschreibung:
CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL
Auf Lager : 11099
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MKT370
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.68 µF