BFC237121183
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC237121183
Beschreibung:
CAP FILM 0.018UF 10% 100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT371
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.018 µF