BFC237152333
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC237152333
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT371
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF