BFC237248124
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC237248124
Beschreibung:
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT372
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.12 µF