BFC237515683
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC237515683
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 3.5% 630VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance ±3.5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.295" W (26.00mm x 7.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series KP/MKP 375
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.068 µF