BFC237892303
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC237892303
Beschreibung:
CAP FILM 0.03UF 5% 2KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP/MKP378
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.03 µF