BFC238300245
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC238300245
Beschreibung:
CAP FILM 2.4UF 5% 250VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.102" (28.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMKP383
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2.4 µF