BFC238370123
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC238370123
Beschreibung:
CAP FILM 0.012UF 5% 2.5KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMKP383
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 900V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.012 µF