Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC238560102
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.4345
$1.4345
10
$1.13145
$11.3145
50
$0.9804
$49.02
100
$0.848445
$84.8445
500
$0.641041
$320.5205
1000
$0.56563
$565.63
2500
$0.527915
$1319.7875
5000
$0.509067
$2545.335
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP385 |
| Voltage Rating - DC | 2000V (2kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 700V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 1000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |