BFC238623275
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC238623275
Beschreibung:
CAP FILM 2.7UF 5% 630VDC SCREW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Snubber
Height - Seated (Max) 1.496" (38.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.894" (22.70mm)
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.732" L x 0.866" W (44.00mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Ratings -
Series MMKP386
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2.7 µF