BFC238633684
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC238633684
Beschreibung:
CAP FILM 0.68UF 5% 1KVDC SCREW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Snubber
Height - Seated (Max) 1.201" (30.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.894" (22.70mm)
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.319" L x 0.866" W (33.50mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Ratings -
Series MMKP386
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 350V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.68 µF