BFC241933303
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC241933303
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)