BFC246707154
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC246707154
Beschreibung:
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT467
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.15 µF