BFC246729822
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC246729822
Beschreibung:
CAP FILM 8200PF 5% 400VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.575" (14.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT467
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 8200 pF