BFC246829224
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC246829224
Beschreibung:
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF