BFC246841394
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC246841394
Beschreibung:
CAP FILM 0.39UF 5% 630VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.945" (24.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.453" W (26.00mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.39 µF