BFC247011184
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC247011184
Beschreibung:
CAP FILM 0.18UF 10% 63VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT470
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.18 µF