BFC247036153
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC247036153
Beschreibung:
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD
Auf Lager : 1478
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT470
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.015 µF