BFC247944104
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC247944104
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.256" W (12.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF