BFC247944564
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC247944564
Beschreibung:
CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.56 µF