BFC247962624
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
BFC247962624
Beschreibung:
CAP FILM 0.62UF 5% 630VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" L x 0.531" W (30.00mm x 13.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.62 µF