Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
BFR1-BW4
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
ENCL SWES BFWOBBLE SPRING WIRE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Spring, Wire |
| Current Rating (Amps) | 11A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Obsolete |
| Series | BF |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 198gf |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | - |