NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
BFU580QX
Hersteller:
Paket:
SOT-89-3
Charge:
-
Beschreibung:
RF TRANS NPN 12V 10.5GHZ SOT89-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.912
$0.912
10
$0.81415
$8.1415
25
$0.77254
$19.3135
100
$0.634505
$63.4505
250
$0.593104
$148.276
500
$0.524134
$262.067
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 10.5GHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 60mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-243AA |
| Power - Max | 1W |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.3dB @ 1.8GHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Gain | 8.5dB |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 30mA, 8V |
| Base Product Number | BFU580 |