Stanley Electric Co
Produkt-Nr.:
BG1111C-TR
Hersteller:
Paket:
1608
Charge:
-
Beschreibung:
LED GREEN DIFFUSED 1608 SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.3059
$3.059
100
$0.13756
$13.756
500
$0.124203
$62.1015
1000
$0.10203
$102.03
2000
$0.08872
$177.44
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 558nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 153°, 146° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 2.4mcd |
| Product Status | Last Time Buy |
| Height (Max) | 0.90mm |
| Supplier Device Package | 1608 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | 1111C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Stanley Electric Co |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | White |
| Wavelength - Peak | 555nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.10mm x 0.80mm |
| Base Product Number | BG1111 |