BH024E0224KDB
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
BH024E0224KDB
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BH
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF