BH16NFBBX
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
BH16NFBBX
Beschreibung:
SWITCH PB SPST 1A 125V
Auf Lager : 15
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 1A (AC), 2A (DC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series BH
Voltage Rating - DC 36 V
Type Anti-Vandal
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V