Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BH2221FV-E2
Hersteller:
Paket:
20-SSOP-B
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC DAC 8BIT V-OUT 20SSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.294
$4.294
10
$3.85415
$38.5415
25
$3.64344
$91.086
100
$3.157515
$315.7515
250
$2.995616
$748.904
500
$2.687968
$1343.984
1000
$2.2914
$2291.4
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Number of D/A Converters | 12 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1.5 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 100µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential Output | No |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SSOP-B |
| Reference Type | - |
| Series | - |
| Package / Case | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | BH2221 |