BH28FB1WHFV-TR
Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BH28FB1WHFV-TR
Hersteller:
Rohm Semiconductor
Paket:
5-HVSOF
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA HVSOF5
Auf Lager : 5
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 70 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 5-HVSOF
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-665
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 100mA