Rohm Semiconductor
Produkt-Nr.:
BH28SA3WGUT-E2
Hersteller:
Paket:
VCSP60N1
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LIN 2.8V 150MA VCSP60N1
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 72 µA |
| PSRR | 63dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | VCSP60N1 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 4-WFBGA, CSPBGA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.15V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | BH28SA3 |