Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
BK/1A5780
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE CLIP BLADE 500V 15A PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Fuseholder Type | Block |
| Termination Style | PC Pin |
| Current Rating (Amps) | 15 A |
| Fuse Type | Blade |
| Contact Finish | Nickel |
| Mounting Type | Through Hole |
| Orientation | Horizontal |
| Product Status | Obsolete |
| Fuse Size | 0.75" L x 0.2" W (19.1mm x 5.1mm) |
| Series | 1AXXXX |
| For Use With/Related Products | ATC, ATO |
| Voltage | 500V |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |