Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/AGA-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 2A 250VAC 1AG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.356
$2.356
5
$2.242
$11.21
10
$2.1299
$21.299
50
$1.71912
$85.956
100
$1.45749
$145.749
250
$1.420174
$355.0435
500
$1.195917
$597.9585
1000
$1.065121
$1065.121
5000
$0.934316
$4671.58
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.052 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | UL |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 0.625" L (6.35mm x 15.88mm) |
| Product Status | Active |
| Series | AGA |
| Package / Case | 1AG, 1/4" x 5/8" |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |