Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/AGA-3
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 3A 250VAC 1AG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.2445
$1.2445
5
$1.2103
$6.0515
10
$1.1324
$11.324
50
$0.93689
$46.8445
100
$0.78071
$78.071
250
$0.761178
$190.2945
500
$0.644062
$322.031
1000
$0.566
$566
5000
$0.507442
$2537.21
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.03 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | UL |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 0.625" L (6.35mm x 15.88mm) |
| Product Status | Active |
| Series | AGA |
| Package / Case | 1AG, 1/4" x 5/8" |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |