Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/AGA-5
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 5A 125VAC 1AG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.855
$0.855
5
$0.8322
$4.161
10
$0.779
$7.79
50
$0.64467
$32.2335
100
$0.53713
$53.713
250
$0.523754
$130.9385
500
$0.443156
$221.578
1000
$0.389443
$389.443
5000
$0.349154
$1745.77
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.017 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | 5 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 0.625" L (6.35mm x 15.88mm) |
| Product Status | Active |
| Series | AGA |
| Package / Case | 1AG, 1/4" x 5/8" |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |